Techinside Google News
Techinside Google News

Microsoft Twitter’ı terk etti, Elon Musk dava açmakla tehdit ediyor!

Elon Musk, Twitter'ı kurumsal reklam platformundan çıkarma planını açıklayan Microsoft'u dava etmekle tehdit ediyor!
- Advertisement -

Twitter CEO’su Elon Musk, Twitter verilerini izinsiz kullanmakla suçlayarak yazılım devi Microsoft’u dava etmekle tehdit etti.

Microsoft Elon Musk’ı kızdırdı.

Microsoft geçtiğimiz günlerde Twitter’ın artık reklam planlama hizmetine dahil edilmeyeceğini duyurdu. Şirketin, reklamverenlerin sosyal medyada reklam vermek için kullandığı Smart Campaigns hizmeti, Twitter’ın daha önce ücretsiz olan API’si için ödeme yapmayı reddetti. Bu karar, Microsoft’un Twitter’ın verilerini yasadışı olarak kullandığını iddia eden ve Microsoft’a dava açmayı düşünen Twitter’ın sahibi Elon Musk tarafından iyi karşılanmadı.

Microsoft yayınladığı bir bildiriyle “25 Nisan 2023’ten itibaren Çoklu Platformlu Akıllı Kampanyaların artık Twitter’ı desteklemeyeceğini” duyurdu. Bu, insanların sosyal yönetim aracı aracılığıyla Twitter hesaplarına erişemeyecekleri; taslak veya Tweet oluşturamayacakları ve yönetemeyecekleri; geçmiş Tweetleri ve etkileşimi görüntüleyemeyecekleri ve Tweetleri planlayamayacakları anlamına geliyor. Ancak Microsoft, Facebook, Instagram ve LinkedIn gibi diğer sosyal medya kanallarının kullanılmaya devam edeceğini söyledi.

Dava tehdidi, Microsoft’un Twitter’ın API ücretlerini ödemeyi reddettiği için Twitter’ı kurumsal reklam platformundan çıkarma planına yanıt olarak geldi.

Microsoft’un Twitter’ı reklam platformundan çıkarma planları internette tweetlendiğinde, Musk yasal işlem tehdidiyle yanıt verdi.

“Twitter verilerini kullanarak yasadışı eğitim verdiler. Dava zamanı,” diye cevap verdi Twitter CEO’su.

Elon Musk Microsoft’a başka alanlarda da meydan okudu. Geçtiğimiz hafta Financial Times, Musk’ın Microsoft’un büyük ölçüde desteklediği OpenAI’ye rakip olacak bir yapay zeka start-up’ı kurmayı planladığını bildirdi.

Musk’ın yasal tehdidi, milyarderin yanıltıcı açıklamalar yapmak ve komplo teorilerini desteklemek de dahil olmak üzere platformdaki düzensiz davranışının tipik bir örneğidir ve platformun birçok kişi tarafından güvenilmez olarak görülmesine neden olmuştur.

Microsoft’un kararı Twitter için daha kötü bir zamanda gelemezdi zira platform, markalarının giderek daha faşizan bir platform olarak görülen bir platformla ilişkilendirilmesinden duydukları endişe nedeniyle reklamverenlerin kaçışına sahne oluyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir