Elon Musk özgeçmiş hazırlasa nasıl olurdu?

4

İyi bir özgeçmiş hazırlamak, iyi haber yazmaya benzer; uzun ve gereksiz cümlelerle dolu bir içerik yerine kısa ve net anlatım her zaman tercih sebebidir. Online CV hazırlama servisleri sunan Novorésumé de bunu hatırlatmak için ilginç bir yol seçmiş: Elon Musk için kısa bir özgeçmiş hazırlamak.

Her biri alanında devrim yapmış beş dev şirketin kurucu ekibinde yer alan, dördünü halen kendisi yöneten milyarder bir girişimcinin özgeçmişinin sayfalar dolusu uzunlukta olacağını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Aşağıdaki görselde görüleceği üzere, kariyer uzmanlarının önerdiği tek sayfalık bir CV formatını en zengin özgeçmişe sahip başarılı liderler için de hazırlamak mümkün:

elon musk özgeçmiş

Elon Musk özgeçmiş hazırlar mı bilmiyoruz ama BİM’de iş başvurusuna gittiğini düşünelim. Bir işe alım uzmanının ihtiyaç duyduğu tüm detaylar, tek bakışta anlaşılacak ve akılda kalacak şekilde tasarlanarak, iletişim bilgileri ve düz bir tasarımla birleştirilmiş. İsmin hemen altında profesyonel hedef, sayfanın diğer ucunda ise temel iletişim bilgileri bulunuyor. Beş ayrı iş deneyiminin her biri kısa ve öz biçimde kazanılan deneyime ve ulaşılan başarıya odaklanıyor.

Özgeçmişin sağ kısmında beceriler, görsel bir puanlama sistemiyle sıralanıyor. Alt kısımda ise iyi bir CV’nin olmazsa olmazı, başarı ve sertifikalar, dil bilgisi ve ilgi alanları yer alıyor. Özgeçmiş bu kadar sade ve net olunca, genelde görmezden gelindiği bilinen ilgi alanları bile dikkat çekiyor.

Yorumlar

  1. Her zaman olduğu gibi, mükemmellik, sadelikte gizli…

  2. BiM’i açılımı ile beraber yazsaydınız keşke. BiM market geliyor milletin aklına :) Elon Musk’un BiM alışveriş marketine mi iş başvurusuna gittiğini düşünelim? :)

    1. Açıkçası bildiğimiz BİM’i kastettik, evet. Sonuçta madem Elon Musk başvuru yapıyor, bari sıradışı bir başvuru yapsın :)

  3. Ne açılımı birader Bildiğin bim işte adam espri yapmış

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>