Elon Musk para kaybıyla tarihe geçti

0

Elon Musk para

Dünyanın en inovatif kişilerinden biri olarak gösterilen Elon Musk para kaybıyla tarihe geçti. Musk, bir günde en çok para kaybeden kişi oldu.

Elon Musk para kaybıyla rekor kırdı

Yenilikçi yönünün yanı sıra çarpıcı açıklamalarıyla da gündemden düşmeyen Elon Musk, bir kez daha tarihe geçti. Elon Musk bu kez bir günde dünyanın en çok para kaybeden kişisi oldu.

Tesla’nın ABD’de en büyük rakipleri arasında yer alan Nikola Corp ile General Motors, 9 eylül tarihinde ortaklık kurduklarını açıkladı. Bu açıklamanın ardından Tesla’nın New York borsalarındaki hisseleri adeta dibe vurdu.

Bloomberg’in milyarderler listesine göre Musk bir günde 16 milyar doların üzerinde kayıp yaşadı dünyanın en zengin 8. kişisi olan Musk, bu düşüşte yalnız kalmadı. Bu sayede listedeki yerini korumayı da başardı.

Bloomberg verilerine göre listede ilk 10’da yer alan isimlerden 9’u, Forbes verilerine göre ise 8’i çok ciddi derecede servet kaybı yaşadı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>