Elon Musk, SEC hakkında açtı ağzını yumdu gözünü

0

Yaz aylarında Tesla’nın hisselerini yüksek bir fiyattan satın alarak şirketi borsadan çekeceğini ve bu konuda yatırım yapacak fon da bulduğunu açıklayan ancak daha sonra bu işlemden vazgeçtiğini duyurarak küçük hisse yatırımcılarını zarara sokan Elon Musk’ın başı, ABD’nin Sermaye Piyasası Kurulu olan SEC ile belaya girmişti.

Twitter başını yaktı

Musk’ı hisse senetlerinde spekülasyon yapmakla suçlayan ve hakkında dava açma tehdidinde bulunan SEC nedeniyle Tesla’daki yönetim kurulu başkanlığı görevini terk etmeye zorlanan Musk, yeni bir söyleşisinde SEC’e hiç saygı duymadığını açıkladı.

SEC’in finansal bir regulatör kurum olabilme yetisi olmadığını ve dar görüşlü yöneticilere sahip olduğunu vurgulayan Musk attığı tweet’ler nedeniyle Tesla’nın hisselerinin dalgalanmasını ve bunu SEC tarafından ceza konusu yapılmasını, ABD Anayasası’nın en önemli maddesi olan ifade özgürlüğüne ters bir hareket olarak yorumluyor.

Twitter’ı kendini ifade etmek ve düşüncelerini takipçileri ile paylaşıp fikir alışverişi yapmak için kullandığını, ve buradaki ifadeleri nedeniyle ceza almasının geri kafalılık olduğunu vurgulayan Musk yine de yasalar nedeniyle SEC’in verdiği cezalara uymak zorunda olduğunun da altını çizdi.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>