Elon Musk şehir kurmak istiyor

0

Elon Musk şehir

Çağın ötesinde hayalleriyle Elon Musk, teknolojiye ve geleceğe yön veriyor. Twitter’de yaptığı paylaşımla Elon Musk şehir kurmak istediğini söyledi.

Elon Musk şehir kurmayı hedefliyor

Tesla ve SpaceX şirketleri dünyamıza ve uzaya yatırım yapan Elon Musk, bunu daha ileriye taşımak istiyor. Musk, kendi şehrini bile inşa etmek istiyor.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Musk, Starbase isimli şehir inşa etmek istediğini söyledi. Hatta bunun için Cameron County’de bulunan Boca Chica köyünün isminin bile değiştirilebileceğini belirtiyor. Buradan Mars’a gitmek isteyen Musk, SpaceX fırlatma sistemini kurmayı ve Starship roketlerini buradan fırlatmayı hedefliyor.

Elbette Elon Musk’ın bu projesi, şu anda sadece hayal aşamasında diyebiliriz. Bunun için en başta yerel yönetimlerden izin alınması gerekecek.

Ancak Musk, Boca Chica’ya yönelik projelerine devam edecek gibi görünüyor. Daha önce de burada bir doğal gaz santrali inşa etmek istediğini duyurmuştu. Şirket tarafından ise Starbase ile ilgili herhangi bir açıklama halen yapılmadı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>