Elon Musk, şehirlerin altına garaj tünelleri açacak

0

Elon Musk, SpaceX ile Mars’a gitme planları yaparken, bir yandan da Boring Company ile dünyanın altını oymaya devam ediyor.

Her yer tünel olacak

ABD’de iki şehirde, yer altı tünelleri açmak için kontrat imzalamış olan şirket şimdi de Los Angeles şehir yönetimini, yer altı garaj tünelleri açmak konusunda ikna etmeye çalışıyor.

Musk bu amaçla SpaceX şirketinin merkezinin yanında bazı araziler satın alarak burada halka kapalı bir kazı çalışması yapmak üzere izin almak için başvurdu. Yapılan kazıyla Musk’ın şehir içinde açmak istediği garaj tünellerinin bir prototipi oluşturulacak. Şehir içindeki garajlardan yer altındaki tünel otoyoluna erişecek şekilde kazılacak tünellerde araçlar asansörle yukarı ve aşağı taşınacak.

Ardından da şehrin altından geçecek olan tünel yollara bağlanacak. Musk’ın şirketi ayrıca araçları yer altında park edecek garajlar da oluşturacak. Böylece şehrin trafiğini yer altına indirerek trafik sorununa çözüm getirilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>