Elon Musk, Star Trek senaryosuna girdi

0

Star Trek, dünyanın en sevilen, en çok seyredilen bilim kurgu eserlerinden biri. Şu sıralar TV’de yeni başlayan Star Trek: Discovery dizisi ise Elon Musk’ın ismini senaryoya dahil ederek, ünlü girişimcinin bilimsel gelişmeler konusunda ne kadar önemli bir isim olduğunun altını çizdi.

Bugüne kadarki alışılmış Star Trek dizilerinin ve filmlerinin aksine, “kuralların dışına çıkarak” ve “sert, acımasız” yöntemler izleyerek gizli operasyonlar yürüten bir Yıldız Gemisi’nin öyküsünü anlatan yeni dizi, henüz sadece dört bölümü yayınlanmış olmasına rağmen büyük beğeni topladı.

Uzaya henüz görece yeni çıkmış, karşılaştıkları diğer uzaylı ırklardan çok daha geride olan insanoğluna hızlı bir şekilde teknolojik avantaj kazandırmak göreviyle uzayda maceralara atılan Discovery’nin kaptını dizinin son bölümünde insanlığın teknolojik dönüm noktalarını anlattığı bir diyalog sırasında, uçağı icat eden Wright Kardeşler’in ardından Elon Musk’ı Mars’ta koloni kuran kişi olarak anıyor. 

Böylece Elon Musk, henüz Mars’a gidememiş olsa da, uzay gemisi üreten şirketi SpaceX ile Mars’a insan göndermek konusunda yaptığı milyarlarca dolarlık yatırımın karşılığında en azından Star Trek evreninde kendine yer bulmuş oldu. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>