Elon Musk, Tesla çalışanına vurdu mu?

0

Tesla’da sular durulmuyor. Yaz aylarında Elon Musk’ın Tesla hisseleri için Twitter’da manipülasyon yaptığı iddiasıyla çalkalanan şirket şimdi bu mesele nedeniyle mahkemede SEC ile yüzleşirken, bu defa da şirket içinden ürkütücü bir mobbing haberi geldi. 

İşçiye karşı fiziksel şiddet

Bazı Tesla çalışanları, Eylül ayında işten çıkartılan işçilerden birinin ertesi gün eşyalarını toplamak ve arkadaşlarına veda etmek için fabrikaya geldiğini, Musk’ın ise bu sırada çalışana tepki göstererek, fabrikadan çıkması için bağırdığını, “seni bombalarım” dediğini ve arkasından sırtına vurarak ittiğini dile getiriyorlar.

Tesla yönetim kurulu ise şimdi bu iddiaları inceliyor. Eğer iddialar doğruysa bu durum hem Elon Musk’ın imajını hem de Tesla’nın prestijini çok olumsuz etkileyecek bir olay olarak akıllarda kalacak. 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>