Elon Musk Tesla fabrikasında mı uyuyor?

0

Elon Musk, dijital çağın en önemli girişimcilerinden biri, kurduğu şirketler bugün pek çok alanda önemli hizmetler veriyorlar. Dijital para transferinden, elektrikli otomobillere, uzay taşımacılığından, elektrik üretimi ve depolamasına kadar sayısız alanda Elon Musk’ın imzasını görebiliyoruz.
Bu genç ve önemli girişimcinin bu günlerde Tesla fabrikasında, makinelerin hemen ilerisinde, bir uyku tulumu içinde uyuduğuna dair iddialar ise şaşkınlık yarattı. Tesla’nın yeni otomobili Model X hakkındaki dedikodular da bu söylentinin yayılmasını hızlandırıyor.
Model X projesinde görevli üst düzey yöneticilerin Tesla’dan kısa süre önce istifa etmesi, aracın geliştirilmesinde çıkan sorunların büyük olduğunu gösteriyor. Bu nedenle büyük patronun fabrikada mühendislerle geceli gündüzlü çalışarak sorunları çözmeye çalıştığı ve bu sırada da fabrikadan ayrılmayarak, bir uyku tulumu içinde uyuduğu ortaya çıktı.
Başarılı girişimci, bir video konferans sırasında da bu durumu itiraf ederek, işlerin yoğunluğu nedeniyle Tesla fabrikasında biraz fazla zaman harcadığını vurguladı. Ürünün kalite kontrolüyle ilgilendiğinin altını çizen Elon Musk’ın Model X’ten çok umutlu olduğu da dikkat çekti. Elektrikli bir SUV olan Model X’ten bu yılın sonunda, ilk aşamada 200 adet üretilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>