Techinside Google News
Techinside Google News

Elon Musk Twitter CEO’luğunu bıraktı!

Beklenen oldu: Geçtiğimiz aylarda Twitter'ı satın alan Elon Musk, bugün tweet atarak CEO koltuğunu devredeceğini açıkladı!
- Advertisement -

Beklenen oldu: Geçtiğimiz aylarda Twitter’ı satın alan Elon Musk, bugün tweet atarak CEO koltuğunu devredeceğini açıkladı!

Ünlü iş insanı Elon Musk, geçtiğimiz aylarda popüler sosyal medya platformu Twitter’ı satın aldı. Teknoloji dünyasında gündem olan bu haberin ardından Musk, şirket içerisinde radikal kararlar almaya başladı. Kendisi CEO koltuğuna oturduktan sonra pek çok değişiklik oldu. Bunun üzerine büyük tepki topladı ve Elon Musk, bugün Twitter CEO’luğunu bıraktığını resmen açıkladı.

Elon Musk, Twitter’ın CEO’luk koltuğunu devrediyor!

Elon Musk, bugün Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Twitter ve Twitter’ın çatı şirketi X’in CEO koltuğunu devredeceğini açıkladı. Kendisinin ürün, yazılım ve sistem operasyonlarını denetleyen icra kurulu başkanı ve CTO olacağını ifade etti.

Elon Musk, X’in yeni CEO’sunu söylemedi. Ancak ortaya atılan tahminler, girişimci ve yatırımcı olarak iş dünyasında aktif rol oynayan Marissa Mayer ve Elizabeth Holmes’ı işaret ediyor. Bunu 6 hafta sonra göreceğiz.

Sürpriz olmadı

Aslına bakacak olursak Elon Musk’ın Twitter CEO’luğunu bırakması pek de beklenmedik değildi. Zira şirketi satın aldığından beri pek çok tartışma yaratan karara imza attı. Bunun sonucunda yüzlerce çalışan işten ayrıldı. Tüm bunların sonucunda ise tepki topladı. Bunun üzerine Elon Musk’ın CEO’luğu bırakabileceği söylentileri ortalıkta dolanmaya başladı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir