Elon Musk yapay zeka Hackathon’u düzenleyecek

0

Elon Musk yapay zeka

Dünyanın en yenilikçi kişilerinden biri olan Elon Musk yapay zeka Hackathon’u düzenleyecek. Üstelik bu Hackathon, Musk’ın kendi evinde gerçekleşecek.

Elon musk yapay zeka etkinliği düzenliyor

Tesla ve SpaceX şirketlerindeki başarısıyla bilinen Musk, yapay zekaya ilgi duyduğunu her fırsatta dile getiriyordu. Musk, kendi evinde düzenleyeceği bir yapay zeka etkinliğiyle bu ilgisini yapay zekaya meraklı kişilerle paylaşmış olacak.

Elon Musk, yaptığı son açıklamada MIT’da yapay zeka üzerine çalışmalar yürüten bilim insanı Lex Fridman’ı Tesla ekibine katmak istediğini duyurdu. Lex Fridman’ın, Tesla’nın yapay zeka bölümüne katılmasını istediğini ve otonom araç konularında çalışmalar yürütebileceğini belirtti. Bu durumu Twitter hesabından paylaşan Musk, bazı ilginç açıklamalarda da bulundu.

Musk, Tesla’nın kendi evinde yapay zeka Hackathon’u düzenleyeceğini ve Hackathon’un çok eğlenceli olacağını söyledi. Hackathon için ilgili kişilere çok kısa bir süre sonra davetiye gönderileceğini de belirtti.

Musk, bu Hackathon’a katılacak kişiler için doktora derecesinin gerekli olmadığını, önemli olanın yapay zeka alanında uygulama geliştirme becerisi olduğun söyledi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>