Elon Musk’a 700 milyon dolar performans bonusu

0

Musk kişisel servetini

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, servetine 700 milyon dolar daha kattı. 

Bunun için de kurucusu olduğu Tesla’ya teşekkür borçlu. Tesla yönetim kurulu ve hissedarları, şirketin CEO’su Musk’a, şirkete kazandırdığı artı değer nedeniyle, 700 milyon dolarlık bonus prim ödemesi yaptı. Şirket, ödemeyi, 775 milyon dolar değerinde hisse senedi ile yaptı. Yani Musk artık şirketin daha çok sahibi…

Her yıl 1 milyar dolara yakın bonus

Musk’ın Tesla ile yaptığı anlaşmaya göre, Tesla Musk’a 12 adet prim ödeyecek. Yani bu başarılı performans devam ederse şirket, 12 yıl boyunca, Musk’a 1 milyar dolara yakın bonus verecek.

Bu sırada, “mülk sahibi olmanın anlamsız olduğunu” savunan Musk, sahibi olduğu evleri satmaya da devam ediyor. Böyle bir mülksüzlüğün detaylı analizinin üniversitelerde tez konusu olacağını tahmin etmek zor değil.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>