Elon Musk’ın başına Hertz piyangosu vurdu

0

Musk Tesla

ABD’nin ve dünyanın en önemli kiralık otomobil servislerinden olan Hertz, henüz basına açıklanmasa da otomotiv tarihindeki en büyük satın almayı gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Dünya tarihindeki en büyük otomobil satın alması

Şirketten sızan bilgilere göre Hertz ve Tesla yetkilileri, kiralık otomobil şirketinin, 100 bin Tesla otomobili satın alması için anlaştı.

Buna göre Herts, Kasım ayından başlayarak 100 bin elektrikli Tesla aracını teslim almaya başlayacak ve bu araçları ABD ile Avrupa pazarında kiralayacak.

100 bin adetlik satın alma ise otomotiv endüstrisinin tarihindeki en büyük tek parça sipariş olarak kayıtlara geçmiş durumda.

Haberin borsaya ulaşmasıyla Tesla hisselerinde önemli bir zıplama olabileceği de tahmin ediliyor. Bir diğer deyişle, Musk’ın başına bir piyango daha vurmuş gibi görünüyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>