Elon Musk’ın Pentagon’a erişimi kısıtlanacak

0

Elon Musk medya

Elon Musk’ın başı beladan kurtulmuyor.

Sosyal medya ile fazla haşır neşir olan, tüm hayatını neredeyse sosyal medya üzerinde yayınlayan, düşüncelerini, tartışmalarını Twitter ve Instagram hesabından yoğun şekilde paylaşan ünlü girişimci, kısa süre önce keyif verici maddeler hakkında yaptığı yorum ve canlı yayında bu maddeleri kullanması nedeniyle ağır eleştiri almıştı. 

Ne yaptın sen Elon?

ABD’de, yaşadığı eyalette bu hareketi “suç” sayılmasa da, üst düzey devlet görevlileri, devasa askeri ve uzay operasyonu sırlarını teslim ettikleri bir CEO’nun bu görüntüyü vermesinden son derece rahatsızlar. NASA yetkilileri Elon Musk’ı sert bir şekilde uyarmışken yaklaşık 8 ay sonra, şimdi ABD Savunma Bakanlığı’ndan sızan bilgiler, Elon Musk’ın “güvenilir” kişi olarak tanımlandığı ve bazı askeri sırlara erişmesine izin veren yetkilerinin sınırlandırılacağını söylüyor.

Öte yandan Pentagon’un Elon Musk’a sipariş ettiği 3 önemli askeri uydunun fırlatılışı ve uyduların operasyonu nedeniyle SpaceX’e 300 milyon dolarlık ödeme yapması da bekleniyor ancak bu dev projeleri yapan şirketin sahibi ve CEO’sunun Pentagon’da “sakıncalı” kişi ilan edilmesi de büyük bir ironi olacak.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>