Elon Musk’ın tünel şirketi 120 milyon dolar fon topladı

0

Elon Musk’ın yer altından tüneller kazarak büyük şehir trafiğini rahatlamayı amaçlayan yeni şirketi Boring Company, 120 milyon dolarlık fon topladı.

Dubai’den sermaye geldi

Şirketin yeni yatırımcıları arasında Dubai’de kurulu yatırım fonları da yer alıyor. Dolayısıyla, Boring Company artık %100 Amerikan şirketi değil, uluslarası bir şirkete dönüşmüş durumda.

Ayrıca 120 milyon dolarlık fonun içinde, SpaceX ve Tesla’nın da ortağı olan yatırım fornu Future Ventures’ın da katılımı bulunuyor.

Dev yatırım fonlarının Boring Company’ye ortak olması ise Elon Musk’ın artık büyük şehir yöneticilerini yer altı tünelleri kurmaya ikna ettiğinin ve yakında tünel ağlarının açılmaya başlayacağının işareti olarak kabul ediliyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>