EMC’den flash depolama ile saniyede 10 milyon işlem

0

EMC Corporation, flash depolamada önemli bir atılım yapan EMC DSSD D5’i piyasaya sunuyor. Yeni bir flash depolama kategorisi olan Kabin Ölçekli Flash’in ilk örneği olan DSSD D5, hem standart hem de mümkün olan en düşük gecikme süresiyle son derece yüksek performans seviyeleri gerektiren yeni nesil veri yoğun uygulamalar için tasarlanan tamamen yeni bir mimari olarak öne çıkıyor. DSSD D5, genetik dizilim hesaplamaları, dolandırıcılık tespiti, kredi kartı kimlik doğrulaması ve gelişmiş analiz gibi uygulamaları on kata kadar hızlandıran gerçek sonuçlarla performansı yeni boyutlara taşıyor.

EMC’nin oyunun kurallarını değiştirecek yeniliği görerek DSSD’yi 2014’te satın aldığını hatırlatan EMC Doğu Avrupa, Afrika ve Ortadoğu Bölge İş Geliştirme Müdürü Gökçe Öztürk, “Bugün piyasaya güçlü, test edilmiş bir ürün sunarak bilinen flash dünyasını değiştiriyoruz ve EMC’nin halihazırda güçlü olan flash portföyünü tamamlıyoruz. DSSD son derece hızlı ve yüksek performans veren bir platform. Yeni Kabin Ölçekli Flash çağında zorlu uygulamalarda önemli iyileştirme sağlayan bu teknoloji, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’deki müşterilerin de ilgisini fazlasıyla çekiyor.” açıklamasını yaptı.

Saniyede 100 GB iş üretimi

DSSD D5, 48 istemciye kadar son derece yoğun, yüksek performanslı, erişimi son derece kolay ve gecikme hızı son derece düşük bir paylaşılan flash depolama çözümü sağlıyor. D5, her noda 3. Nesil PCIe üzerinden bağlanıyor ve PCI bağlı flash performansı sağlayan NVMe teknolojisini kullanıyor. Aynı zamanda D5, paylaşılan depolamanın faydalarını sağlayan, bilgi işlem sürecinden ayrılmış tek başına kullanılan bir uygulamadır. Sonuçta neredeyse 100 mikrosaniye gecikme, saniyede 100 GB iş üretimi ve 10 milyona yakın IOPS ile yeni nesil performans elde ediliyor.

Kabin Ölçekli Flash sistemi olarak DSSD D5 standart kurumsal iş yüklerini hızlandırmak için tasarlanan diğer tüm depolama dizilerinden farklı kullanım durumlarına çözüm sağlıyor. Ultra yüksek performanslı D5 sıfırdan geliştirildi ve şu anda piyasada bulunan diğer depolama seçeneklerinden farklı bir konumda olmasını sağlayan, endüstride ilk kez görülen çeşitli donanım ve yazılım yenilikleri içeriyor. DSSD D5 depolamanın ötesine, son derece yüksek performans ve ölçeklenebilirlik gerektiren yeni nesil uygulamaların dünyasına adım atıyor.

Hadoop üzerinde yüksek performans

DSSD D5, rakip ürünlere göre 1/25 oranında yer kaplayarak yüksek performanslı Oracle kümelerine dört kat daha fazla hız sağlamak üzere yenilikçi, düşük gecikmeli bir veri yolu üzerinden Oracle gibi mevcut veritabanlarını ve veri ambarı çözümlerini hızlandırıyor. DSSD D5 ile müşteriler birden çok uygulamayı tek bir depolama platformunda birleştirebiliyor ve verilerin birden çok kopyasını, karmaşık dizinlemeyi, karmaşık bölümlendirmeyi ve somutlaştırılan görünümleri ortadan kaldırarak veri ambarlarını sadeleştiriyor.

Hadoop iş yükleri için DSSD D5 standart DAS altyapısına göre operasyonel analizleri önemli derecede hızlandırıyor. Bunun yanı sıra müşteriler, bilgi işlem ile depolamayı bağımsız olarak ölçeklendirerek, HDFS’de belirlenen kopyalama faktöründen bağımsız olarak flash üzerine verilerin yalnızca bir kopyasını yazarak flash yatırımlarından maksimum getiri elde edebiliyor.

DSSD D5 ile uygulamalar yoğunluk, IOPS ve bant genişliğinden yararlanıyor. DSSD D5’in performans yoğunluğu ayrıca müşterilerin %59’a varan toplam sahip olma maliyeti düşüşü ve tek bir D5 ile veri merkezi boyutunu 28 kat azaltma olanağı sunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>