EMC’den kökten çözüm

0

emcEMC Corporation, bünyesindeki diğer markalarla işbirliği içinde oluşturduğu Federasyon Kurumsal Veri Gölü’nü duyurdu. Tamamen özel olarak tasarlanan çözüm, işletmelerin Büyük Veri’nin yeni yapısından yararlanmaları ve bu sayede de yeni anlayışlar ile eskiyi kökten değiştiren farklılıklar yaratmalarının önünü açmak için EMC Bilgi Altyapısı, Pivotal ve VMWare’in öncü veri depolama ve Büyük Veri teknolojilerini içeriyor.

Yalnızca yedi gün gibi kısa bir sürede sisteme kurulumu gerçekleştirilebilen Kurumsal Veri Gölü, oldukça karmaşık bir süreci önemli ölçüde basitleştiriyor. Kurumsal Veri Gölü, işletmelerin Büyük Veri analitiğini kullanarak daha etkili, bilgiye dayalı kararlar almaya başlamalarına yardımcı olacak hız, self-servis ve ölçeklenirlik özellikleri ile tasarlandı. Yeni Kurumsal Veri Gölü yine EMC ve iştirakleri tarafından tasarlanan Kurumsal Karma Bulut Çözümü’ne yakınsanmış bir çözüm olarak katılıyor. Kurumsal Karma Bulut Çözümü, altyapıyı yeniden tanımlayarak BT kuruluşlarının ve departmanlarının Karma Bulut ile Veri Gölü sayesinde kurulumların hızını ve çevikliğini en üst düzeye getiriyor.

Büyük Veri’nin olağanüstü potansiyeline öncelikle geleneksel uygulamalar, modern uygulamalar, sensörler ve akıllı cihazların ürettiği verilerin yanı sıra sosyal medyadaki yayınlar gibi yeni kamuya açık verilerdeki artış yön veriyor. Bu verileri yakalama ve işleme becerisine sahip olmak, uygun fiyatlı veri depolama çözümleri ve sınırsız bilgi işlem özelliklerinin yanı sıra gerçek zamanlı analiz ve yeni uygulamalar ile ürünler aracılığıyla eyleme doğrudan bağlantı sayesinde artık mümkün. Bu veri depolama ve analitik teknolojileri, devasa boyutta veri kümeleri ile birlikte Kurumsal Veri Gölü’nü oluşturuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>