Emin Hitay, girişimcilere başarının formülünü verdi

0

Girişimcinin iyi bir fikre sahip olabilmesi için mutlaka vizyon sahibi olması gerektiğini belirten Hitay Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Emin Hitay, “Ancak ilk girişimini hayata geçirecek birinin fikirlerinin, bugünün on adım ötesinde değil, bir adım ötesinde olması pratikte başarıyı yakalamak açısından önemli. İnsanların 15 yıl sonra adapte olup kullanacağı bir ürün veya hizmet için bugünden yatırım yapılmaz” diye konuştu.

Eyleme dönüşmeyen veya dönüştürülemeyen bir fikrin hiçbir öneminin olmadığına dikkat çeken Emin Hitay, “Başarıyı nasıl ölçümleyeceksiniz? Fikrin er meydanı eylem ve onun uygulamaya geçirilmesidir. Ancak iyi bir fikir eyleme dönüştüğünde, değer yaratan bir iş oluşmayabilir. Bunun için fizibilite çalışması ve detaylı bir araştırma yapmak gerekir. Girişimci kendisine şunu sormalı: Satacağım ürünü ya da hizmeti ben satın alır mıydım? Eyleme geçirdiğiniz fikir veya olgunlaştırdığınız projenizden değer yaratmanız, yani bu işi paraya çevirebilmeniz gerekir” dedi.

Emin Hitay, 1980 yılından bu yana devam eden girişimcilik serüveni boyunca, çok sayıda yenilikçi proje ve iş fikrinin oluşturulmasını, hayata geçirilmesini ve şirketleşmesini sağlayan isim olarak tanınıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>