Techinside Google News
Techinside Google News

Emisyonları azaltmak için buluta geçiş hızlanmalı

Birleşik Krallık Hükümeti Mart ayı sonuna kadar Net Sıfır Stratejisinin yeni bir sürümünü duyurmaya hazırlanıyor.
- Advertisement -

Birleşik Krallık Hükümeti Mart ayı sonuna kadar Net Sıfır Stratejisinin yeni bir sürümünü duyurmaya hazırlanıyor.

Bir dijital hizmet sağlayıcısı olan Kainos, kamu sektörü kurumlarının eski sistemleri elden geçirmesi ve buluta geçişlerini hızlandırması için önemli bir fırsatın altını çizdi: 2050 yılına kadar hükümetin net sıfır emisyon hedeflerini karşılamak.

Eski Enerji Bakanı ve şu anki milletvekili Chris Skidmore, yakın zamanda yayınladığı Net Zero Review’da İngiltere’nin emisyonları azaltma konusunda geride kaldığını belirtti. Buna cevaben, yeni Net Sıfır Stratejisinin, Skidmore’un dekarbonizasyonla ilgili 129 tavsiyesine dayanan belirli hükümet politikalarını ana hatlarıyla belirtmesi bekleniyor. Bunun doğrudan bir sonucu olarak kamu sektörü, önümüzdeki haftalarda sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak amacıyla faaliyetlerini gözden geçirmesi için yeniden baskı altına girecek.

Kainos bulut uygulama direktörü Gareth Workman: “Net Sıfır Stratejisi yayınlandıktan sonra kamu sektörünün somut ve ölçülebilir emisyon kesintileri yapma konusunda öncülük etmesi bekleniyor. Ancak birçok departman, sürdürülebilirlik göz önünde bulundurularak oluşturulmamış eski teknolojilere hala güveniyor. Bulut Karbon Azaltma Hesaplayıcımızın sunduğu içgörüyü uygulamaya koyarak ve buluta geçerek, Şirketler Evi gibi kurumların emisyonları yüzde 94 oranında azalttığını gördük. Kamu sektörü departmanlarının, özellikle de net sıfır taleplerini karşılayacak ve ölçülebilir karbon tasarrufu göstereceklerse, bulut yolculuklarını ilerletmeleri için bundan daha iyi bir zaman olmamıştı” dedi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir