En akıllı robot firması!

0

En akıllı robot

En akıllı robot firması olarak gösterilen Sarcos Robotics, çalışmaları ile dikkat çekiyor. Robotların benimsenmesi konusunda yenilikçi projelere imza atan şirket bu yılın en akıllı robot firmaları arasında yer alıyor.

En akıllı robot firması: Sarcos Robotics

Hepimiz robotların inanılmaz şeyler yapabileceğini biliyoruz. Ancak şu andaki geliştirme çalışmaları bizim hayallerimizin çok gerisinde diyebiliriz. 1983’te Utah Üniversitesi tarafından kurulan ve 2000’lerin başında DARPA’nın finanse edilen Sarcos Robotics, bunun farkında olarak yürüttüğü çalışmalar ile ön plana çıkıyor. Özellik 3 farklı alanda geliştirdiği robotlarla sektörde öncü firmalardan biri olmayı başardı.

Boru hattı denetimi gibi endüstriyel görevler için veya arama kurtarma veya yanıt işlemleri yürüten ilk müdahale için yararlı küçük bir robot yılan. Bir diğer çalışması ise nükleer enerji santrallerinde kullanılabilen iki silindirli, telesekreterli bir robot. Üçüncüsü ise işçilerin bir forkliftin işlevlerini yapabilen çevirmesini sağlayan bir dış iskelet takımı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>