En çok kripto para kullanan ülkeler açıklandı

0

En çok kripto para kullanan ülkeler

Dünya Ekonomik Forumu (WEF) en çok kripto para kullanan ülkeleri açıkladı. Listede Türkiye de yer aldı.

En çok kripto para kullanan ülkeler arasında Türkiye de var

Kripto para ekosisteminin sunduğu fırsatlar gün geçtikçe artarken, ülkeler ölçeğinde benimsenmede de artış yaşanıyor. WEF, kripto para kullanımına yönelik yeni bir çalışma yayınladı.

WEF’in araştırması en büyük ekonomiye sahip Avrupa, Amerika, Asya ve Afrika’dan 74 ülkeyi kapsıyor. Araştırmaya göre Nijerya, kripto para kullanımının en çok olduğu ülke. Yüzde 33’lük kullanım oranı bulunan Nijerya’yı, yüzde 21 kullanım oranı ile Filipinler izliyor. 74 ülkelik listede Filipinler üçüncü sırada, Türkiye ise dördüncü sırada yer alıyor. Bu yönüyle Türkiye, Avrupa ülkeleri arasında da ilk sırada bulunuyor. Türkiye’yi Peru, Brezilya ve Kolombiya gibi ülkeler takip ediyor.

Listede son sırada ise Danimarka ve Japonya yer alıyor. Yüzde 4’lük kullanım oranının olduğu bu ülkelerde, kripto paralar pek tercih edilmiyor. Ayrıca Avrupa geneline baktığımızda da benimsenme oranı bir hayli düşük diyebiliriz. İsviçre ve Yunanistan nispeten benimsenme oranının yüksek olduğu ülkeler arasında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>