En fazla Bitcoin yatırımı olan kişi kim?

0

Bitcoin yatırımı

Blockchain Center tarafından yapılan araştırmayla en fazla Bitcoin yatırımı olan kişiler incelendi. Listenin bir hayli karışık olduğunu söyleyebiliriz.

En fazla Bitcoin yatırımı olan kişi kim?

Kripto para sektörünün önemli isimlerinden Blockchain Center, Bitcoin piyasasına yönelik bir araştırma yaptı. Araştırmayla, kişilerin Bitcoin yatırımları incelendi.

Blockchain Center verilerine göre 150 bin Bitcoin’e sahip olan Winklevoss ikizleri, listede üst sıralarda yer aldı. Bununla birlikte Bitfinex siber korsanlarının ise 120 bin Bitcoin değerinde varlığa sahip oldukları vurgulandı. Kirpto para piyasasında hack vakalarıyla ismi duyulan Mt. Gox’un ise 166 bin Bitcoin’e sahip olduğu belirtiliyor.

Listede Plus Token da 200 bin Bitcoin ile yer alıyor. En büyük kurumsal Bitcoin yatırımcısı olarak bilinen Grayscale’in Bitcoin Tröstü’nün ise 400 bin likiditeye sahip olduğu vurgulanıyor.

Geriye kalan 2,5 milyon Bitcoin’in de dolaşıma girmesiyle bu listede değişiklikler olacak. Şu an için kurumsalda Grayscale’in Bitcoin Tröstü zirvedeyken, kişisel olarak listede belirsizlikler yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>