En fazla gelir elde eden uygulama hangisi?

0

En fazla gelir elde eden uygulama

Store Intelligence verileriyle Aralık 2020’de en fazla gelir elde eden uygulama belli oldu. TikTok yine ilk sırada yer aldı.

En fazla gelir elde eden uygulama TikTok oldu

Mobil uygulama sektörü hızlı yükselişine devam ederken, Sensor Tower 2020 Aralı’ta en fazla gelir elde eden mobil uygulamaları açıkladı. Store Intelligence’a ait olan veriler, şirketlerin resmi açıklamalarından ziyade tahmin odaklı oldu.

Verilere göre TikTok 142 milyon dolar ile listenin yine ilk sırasında yer aldı. Aralık 2019’a kıyasla 3,3 kat artış yaşayan TikTok’un gelirinin yüzde 86’sı Çin’den geldi. Türkiye ise bunda yüzde 2’lik bir paya sahip oldu. Genel uygulama kategorisinde TikTok’u 95 milyon dolar gelirle YouTube takip etti. YouTube ise Aralık 2019’a kıyasla yüzde 57 oranında gelirini artırmış oldu. Bu gelirin yüzde 52’si ABD’den, yüzde 13’ü Japonya’dan geri kalanı ise diğer ülkelerden geldi.

En fazla gelir elde eden uygulama
En fazla gelir elde eden uygulama

Listedeki verilerde App Store ve Google Play Store dikkate alındı. Çin’de çok fazla uygulama mağazasının olduğu dikkate alındığında TikTok gibi Çin merkezli uygulamaların gelirlerinin aslında çok daha fazla olabileceğini söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>