En güvenli arabalar listesi yenilendi

0

En güvenli arabalar

İsveç merkezli bir şirket tarafından hazırlanan en güvenli arabalar listesi yenilendi. Listede Tesla’ya yer verilmemesi dikkat çekti.

En güvenli arabalar listesi açıklandı

İsveç merkezli sigorta şirketi Folksam, her yıl yaptığı incelemelerle en güvenli arabaların olduğunu belirttiği bir liste yayınlanıyor. Yayınlanan bu listede araçların kazaya karışma gibi farklı kriterleri inceleniyor.

Şirket tarafından yayınlanan yeni listede oldukça ilginç detaylar yer alıyor. Tesla’nın listede bile yer almadığı çalışmada, Toyota Rav4 en güvenli araba olarak belirtiliyor.

Tesla’nın listede yer almamasıyla ilgili gelen tepkilerin ardından, Folksam yöneticisi AndersKullgren açıklama yaptı. Kullgren, Tesla2nın ülkede bu yıl yalnızca 7 kazaya karıştığını ve bunun kendileri için güvenilir bir veri miktarı olmadığı söyledi. Yani veri yetersizliği nedeniyle Tesla’nın listeye alınmadığını belirtti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>