En güvenli araç Tesla Model 3 seçildi!

0

ABD merkezli IIHS tarafından yapılan araştırmayla, en güvenli araç Tesla Model 3 seçildi. Folksam’ın yayınladığı listede ise Tesla’ya hiç yer verilmemişti.

Tesla Model 3’e en güvenli araç ödülü

Sigorta şirketleri, araçların kaza yapma durumlarına göre dönemlik olarak güvenlik raporları yayınlıyor. Geçtiğimiz günlerde İsveç merkezli sigorta şirketi Folksam’ın yayınladığı listede Toyota CHR en güvenli model olarak seçilmişti. Tesla model araçların listede yer almaması ise büyük bir tepki toplamıştı.

Bu kez ABD merkezli IIHS (Yol Güvenliği ve Sigorta Enstitüsü) tarafından açıklanan listede, Tesla Model 3 en güvenli model olarak seçildi. Böylelikle ‘Top Safety Pick+’ ödülü Tesla Model 3’e verildi.

Tesla Model 3, IIHS tarafından ikinci dönemde açıkladığı listede ilk sırada yer almayı başardı. Şirketin ilk dönem açıkladığı listede ise en güvenli model Audi’nin elektrikli otomobili e-tron’a verilmişti.

Şirketin listedeki kriterleri arasında ön ve yan çarpışma testlerine, tavan güvenliğine ve sürücülerin baş güvenliğine dikkat edildiği belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>