En hızlı 100 milyon izlenmeye ulaşan YouTube videosu

0

YouTube’da en hızlı 100 milyon izlenmeye ulaşan video belli oldu. Güney Koreli müzik grubu Blackpink’in “Kill This Love” adlı parçası YouTube’da 100 milyon izlenmeye en hızlı ulaşan video olarak rekora imza attı.

Güney Kore’den çıkan ve dünyaya yayılan K-pop (Korean Pop) müzik fırtınası YouTube’da da karşımıza çıkmaya başladı. Bu fırtınanın en yeni örneği Blackpink adlı k-pop grubunun “Kill This Love” adlı şarkısı oldu ve sadece 2 gün 14 saatte 100 milyon defa seyredildi. Böylece en kısa sürede 100 milyon izlenme sayısına ulaşan video olarak tarihe geçti. (9 Nisan’daki izlenme sayısı yaklaşık 137 milyon idi)

Bir önceki rekor PSY’nin idi

Bir önceki rekor yine bir başka Güney Koreli şarkıcı PSY’ındı. PSY “Gentleman” adlı şarkısıyla 3 günde 100 milyon kez izlenmeye erişmişti. “Kill This Love” aynı zamanda 24 saatte 56,7 milyon kez izlenerek bir günde en çok izlenen video rekorunun da sahibi olmayı başardı. Bundan bir önceki 24 saatte en çok izlenen video rekoru Ariana Grande’ninThank You Next” isimli şarkısınındı.

Blackpink 2016’da kuruldu

Blackpink grubunun 2016’da kurulduğunu ve ilk albümlerini geçtiğimiz Ağustos ayında piyasaya çıkardıklarını not edelim. Grup bu albümle ABD müzik listelerinde tarihin en hızlı yükselen kadın K-pop grubu olmayı da başardı. Grup üyeleri Jennie, Lisa, Jisoo ve Rosé isimli dört kadından oluşuyor.

Videoyu şuradan seyredebilirsiniz. 

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>