En hızlı Apple MacBook Pro tanıtıldı

0

8. ve 9. nesil işlemcilerle yenilenen Apple MacBook Pro satışa çıktı. Daha önce 4 çekirdekli işlemciyle satın alınabilen dizüstü bilgisayar, 8 çekirdekli işlemcisiyle artık mevcut modelden iki kat daha hızlı. Güncellenen model en hızlı Apple MacBook Pro olarak anılıyor.

15 inçlik MacBook Pro modelinin 6 çekirdekli ve 8 çekirdekli olmak üzere iki farklı Intel Core işlemci alternatifi bulunuyor. Bu işlemciler 5.0 GHz’e yakın hızlarda Turbo Boost sunuyor. Touch Bar özellikli 13 inç MacBook Pro’da yer alan daha hızlı dört çekirdekli işlemciler de 4.7 GHz’ye kadar Turbo Boost hızları sağlıyor.

En hızlı Apple MacBook Pro fiyatı

MacBook Pro‘nun özellikle kod derleme, yüksek çözünürlüklü görüntüleri işleme, 3D grafikler için render alma, birden çok 4K video akışını düzenleme gibi profesyonel işlerde daha başarılı olacağı söyleniyor.

Apple, işlemcilerle güncellediği dizüstü bilgisayarı ile birlikte butterfly klavye sistemini de tanıttı. Şirketin iddiası, yeni klavye ile birlikte bazı klavye sorunlarını çözmek. Ayrıca bu tasarımın ilerleyen zamanda tanıtılacak olan MacBook Air modellerinde de kullanılacağı tahmin ediliyor. 

Yenilenmiş MacBook Pro’nun 13 inçlik versiyonunun fiyatı 13.699 TL, 15 inç MacBook Pro’nun fiyatı ise 18.299 TL olarak açıklandı. Cihaz Apple’ın online mağazasından satın alınabiliyor. Fiziksel mağazada ise satış, önümüzdeki hafta başlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>