En popüler kripto para birimi Ethereum oldu

0

en popüler kripto para birimi

Günlük işlem hacmine göre en popüler kripto para birimi Ethereum oldu. Ethereum, Bitcoin’i geçmeyi başardı.

İşlem hacimlerine göre en popüler kripto para

İşlem hacmiyle lider olan Bitcoin, kripto para piyasasının en popüleri unvanını taşıyordu. Ancak kurumsal yatırımcılar, bu durumu değiştirmiş görünüyor.

Bitcoin’den sonra piyasa değeriyle ikinci sırada yer alan Ethereum, Bitcoin’den daha popüler hale gelmiş durumda. Şu anda 1.340 dolar seviyelerinden işlem gören Ethereum, günlük 12 milyar dolar işlem barajını geçmiş durumda. Piyasa değeri çok daha yüksek olan Bitcoin ise günlük 9 milyar dolarlık işlem hacmine sahip. Bu da Ethereum’un daha düşük değerine rağmen daha popüler hale getirdi.

Son bir haftalık sürece baktığımızda ise Ethereum’un yüzde 20 değer kazandığını görüyoruz. Bu yükselişte ana etken olarak ise Ethereum 2.0’ın resmi olarak piyasaya çıkması gösteriliyor. Böylelikle kurumsal şirketler de Ethereum’u daha çok benimsemeye başladı. Şu anda en büyük üç büyük kripto para birimi arasında bulunan Ethereum, en kararlı performansı gösteren kripto para birimi diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>