En popüler programlama dili Phyton oldu

0

en popüler programlama dili

Programlama dilleri arasında, en popüler programlama dili Phyton oldu. Sade ve esnek bir kullanım sunan Phyton, yükselişine devam ediyor.

Phyton: En popüler programlama dili

1989 yılında bilgisayar bilimcisi Guido van Rossum tarafından piyasaya çıkan Phyton, yükselişine devam ediyor. Sadelik ve esnekliği ile kullanıcıların ilgisini çeken Phyton, son zamanların en popüler programlama dili olarak dikkat çekiyor.

Genel tabloda Java, C ve C++’ın ardından Phyton dördüncü sırada yer alıyor. Birçok programlama dilinin popülerliği sabit veya azalarak seyrediyor olsa da Phyton hızlı bir yükseliş içerisinde.

Aşağıdaki grafikte popülerlik yönünden son dönemde Phyrton’un yükselişte olduğu görülüyor. Üst sıralardaki Java, C ve C++’ta yaşanan düşüş ise net bir şekilde görülebiliyor. Bu grafik ile sadece birkaç yıl içerisinde Phyton’un en çok kullanılan programlama dili haline geleceğini söylemek yanlış olmaz.

en popüler programlama dili

Üstelik veri analizi gibi dijital süreçlerde sunduğu avantajlarla Phyton, dijital dönüşüm sürecinde şirketler ve bireysel kullanıcılar için büyük bir öneme sahip.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>