En popüler sosyal medya platformu açıklandı

0

en popüler sosyal medya platformu

ABD merkezli Pew Araştırma Merkezi’nin yürüttüğü çalışmayla, en popüler sosyal medya platformu açıklandı. Listede sürpriz yok diyebiliriz.

En popüler sosyal medya platformu: YouTube

ABD merkezli Pew Araştırma Merkezi, ABD’deki kullanıcılar için en popüler sosyal medya platformlarını açıkladı. Rapora göre YouTube birinci sırada yer aldı.

İlk ikide YouTube ve Facebook yer almasında rağmen, Facebook’un popülerliğinde düşüş yaşanıyor. Bu da Facebook’un gelecek dönemlerde ikincilik unvanını kaptırabileceğini gösteriyor. YouTube’un yetişkinler arasındaki popülerliği 2019’de yüzde 73 iken 2021’de yüzde 81’e çıktı. Facebook ise yüzde 69 oranında kaldı.

en popüler sosyal medya platformu

Pew raporunda Facebook’un büyümesinin son 5 yılda sabitlendiği ancak ABD’de yetişkinler arasındaki popülerliğinin devam ettiği vurgulandı. Gösterdiği büyüme ile dikkat çeken Reddit ise 2019’daki yüzde 11 seviyelerinden yüzde 18’e ulaşmayı başardı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>