En ucuz mobil internet hangi ülkede?

0

en ucuz mobil internet

Cable.co.uk’den alınan veriler doğrultusunda, en ucuz mobil internet için bir liste yayınlandı. Türkiye bu listede 20. sırada yer aldı.

En ucuz mobil internet Hindistan’da

Dünyada milyarlarca insan, her gün telefonları ile internete bağlanıyor. Elbette her ülkede bu bağlantının, kullanıcılar için de bir maliyeti oluyor. Cable.co.uk’den alınan verilerle, 155 ülkedeki 1GB başına mobil internet maliyetlerine yönelik bir listeleme yapıldı.

GB başına internetin en ucuz olduğu ülke 0.09 dolar ile Hindistan oldu. 2019 yılında mobil internet maliyetinde yaşanan yüzde 65’lik düşüş, Hindistan’ın ilk sırada yer almasında önemli bir rol oynadı. İkinci sırada 0.11 dolar ile İsrail, üçüncü sırada ise 0,21 dolar ile Kırgızistan yer aldı.

en ucuz mobil internet
en ucuz mobil internet

Genel tabloya baktığımızda ise 0,72 dolar ile Türkiye’nin 20. sırada yer aldığını görüyoruz.

Mobil internet maliyetinin en pahalı olduğu ülke ise 27.41 dolarlık maliyetle Malawi. Malawi’yi 154 ve 153. sırada ise 27.22 dolar ile Benin ve 23.33 dolar ile Çad takip ediyor.

Bu sıralamada ülkelerin mevcut internet alt yapıları, veri tüketim oranları ve tüketicilerin ortalama gelirleri gibi birçok farklı parametre etkili oluyor. 5G’nin hayatımıza tam anlamıyla girmesiyle bu maliyetlerde bir düşüş yaşanıp yaşanmayacağı ise şimdiden merak ediliyor. Peki sizce gelecekte ‘eşit erişilebilir internet’ hizmeti görebilecek miyiz?

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>