Endonezya batarya tesisi kurdu

0

Endonezya batarya tesisi

LG ile ortak çalışma yürüten Endonezya batarya tesisi kurdu. Bu tesis yaklaşık 1.2 milyar dolar değeriyle ön plana çıkıyor.

Endonezya batarya tesisi ile depolamada söz sahibi olacak

Endonezya Yatırım Bakanı yaptığı açıklamada, devlete ait Indonesia Battery Corporation (IBC) ve Güney Koreli LG’nin 10 GWh’lik batarya tesisi kuracağını açıkladı. Bu tesisin 1.2 milyar dolar değerinde olacağı belirtildi.

LG ile Endonezya arasında geçen yıl imzalanan 9.8 milyar dolarlık elektrikli araç anlaşmasının bir parçası olan tesis, başkent Cakarta’nın doğu sınırındaki Bekasi kentinde kurulacak. Tesis ile ilgili herhangi bir tarih verilmezken, tesisin yakın gelecekte inşa edileceği belirtildi.

10 GWh üretim kapasitesine sahip olacak tesiste üretilen bataryalar, Hyundai’ın elektrikli araçlarında kullanılacak. Reuters bu ayın başlarında, LG Energy Solution’ın 2023’te ABD’li elektrikli araç üreticisi Tesla Inc için gelişmiş pil hücreleri inşa etmek istediğini bildirildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>