Techinside Google News
Techinside Google News

Endonezya dijital saldırılardan şikayetçi

Endonezya dijital saldırılardan bir hayli şikayetçi olmaya başladı. Yolsuzlukla mücadele aktivistleri bu konuya dikkat çekti.
- Advertisement -

Endonezya dijital saldırılardan bir hayli şikayetçi olmaya başladı. Yolsuzlukla mücadele aktivistleri bu konuya dikkat çekti.

Endonezya dijital saldırılar ile zor durumda

Endonezyalı yolsuzlukla mücadele aktivistleri, mesajlaşma hesaplarının hacklenmesinden Zoom konferansının pornografiyle sabote edilmesine kadar dijital saldırılarda artış yaşadılar. Bu ay Endonezya’nın yolsuzlukla mücadelesinde, bazı kampanya gruplarının çalışmalarını baltalamak için 75 yetkilinin görevden alınmasına dikkat çekildi.

Aktivistler, bu konudaki endişelerinin ve korkularının da arttığını belirtiyor.

Endonezya Yolsuzluk İzleme (ICW) grubu, üyelerinin, işten çıkarmaları tartışan bir video konferansa katıldıkları için WhatsApp’taki mesajlaşma hesaplarına erişilemez hale geldiği 17 Mayıs’tan beri dijital tacize maruz kaldığını söyledi.

Endonezya’da yaşanan bu durum, platformlar ile hükümet arasında işbirliği yapılması gerekliliğini ortaya koyuyor. Dijitaldeki olumsuz durumların önüne geçilebilmesi için kapsamlı ve birlikte çalışma artık bir zorunluluk haline geldi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir