Endüstri dijital değişimi hızlandırmak için 5G’ye dönüyor

0

Endüstri dijital değişim

Bazı şirketler ‘Nesnelerin İnterneti’ne güç sağlamak için kendi ağlarını oluşturuyor. Beşinci nesil mobil ağlar kullanıma sunulduğunda, telekomünikasyon şirketleri, teknolojinin ultra yüksek hızının “ölümcül uygulamalar” yaratacağını ve eğlenceyi tüketme şeklimizi değiştireceğini söylüyor. Ancak 5G’nin iş üzerindeki etkisihalen tartışılıyor.

Düzenleyiciler, 5G telekom spektrumunu şirketlere tahsis ediyor. Bu, trafiği diğer ağlarla paylaşmayan kendi özel 5G ağlarını satın almalarını kolaylaştırıyor.

İmalat, madencilik ve lojistikle uğraşan işletmeler ve ordu da dahil olmak üzere kamu sektörü kuruluşları bu özel 5G ağlarını zaten test ediyor ve kuruyor.

Bir telekomünikasyon ve teknoloji şirketi olan Verizon Business’ın başkan yardımcısı ve CEO’su Tami Erwin, “kendi ağlarında güvenilir bağlantı, güvenlik ve daha fazla bağlantılı cihaza” ihtiyaçları olduğu için bunu yapıyorlar, diye açıklıyor.

Şirket ağları – hücresel (mobil), WiFi ve kablolu, kablo veya fiber optik kullanarak – artan miktarda veriyle uğraşmak zorunda kalıyor. Bu yeni trafiğin çoğu, “Nesnelerin İnterneti” olarak adlandırılan internete bağlı cihazlarda yaşanan hızlı artıştan kaynaklanmaktadır. Bir araştırma şirketi olan IDC’nin raporuna göre, toplam bağlı cihaz sayısı 2025 yılına kadar 42 milyara ulaşabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>