Endüstriyel meta veri aktarımında yeni ortaklık kuruldu

0

Endüstriyel meta veri aktarımı

Endüstriyel otomasyon ve yazılım, altyapı, bina teknolojisi ve ulaşımda lider Siemens ve hızlandırılmış grafik ve yapay zekada öncü olan NVIDIA, bugün endüstriyel metaverse’yi etkinleştirmek ve AI odaklı kullanımı artırmak için ortaklıklarını genişlettiklerini duyurdu.

Bu işbirliğinin ilk adımı olarak şirketler , açık dijital iş platformu Siemens Xcelerator ile bir 3D tasarım ve işbirliği platformu olan NVIDIA Omniverse’i birbirine bağlamayı planlıyor. Bu, Siemens’in fizik tabanlı dijital modelleri ve NVIDIA’nın gerçek zamanlı yapay zekası ile şirketlerin daha hızlı ve daha fazla güvenle kararlar aldığı endüstriyel bir meta-versiyonu mümkün kılacaktır.

Omniverse’in açık Siemens Xcelerator iş ortağı ekosistemine eklenmesi, üretim ve ürün yaşam döngüleri boyunca üretkenlik ve süreç iyileştirmeleri sağlayabilen dijital ikizlerin kullanımını hızlandıracak. Her büyüklükteki şirket, gerçek zamanlı performans verileriyle dijital ikizleri kullanabilecek.

Bu ortaklık, endüstriyel meta veriyi gerçekleştirmek için tamamlayıcı teknolojileri ve ekosistemleri bir araya getiriyor. Siemens, gerçek ve dijital dünyanın, bilgi teknolojisinin ve operasyonel teknolojinin kesiştiği noktada benzersiz bir konuma sahiptir. Siemens Xcelerator platformu, ürün ve üretim süreçleri genelinde mekanik, elektrik ve yazılım alanlarını birbirine bağlar ve BT ile OT’nin yakınsamasını sağlar.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>