Endüstriyel robot satışları artıyor

0

endüstriyel robot satışları

Endüstri 4.0 ve dijital dönüşüm, endüstriyel robot satışları konusunda önemli bir artış sağladı. Endüstriyel robot satışları konusunda, Asya ülkeleri Avrupa’nın önünde görünüyor.

Endüstriyel robot satışları lideri: Çin

Büyük bir sanayi ticaret grubu olan International Federation of Robotics, endüstriyel robot satışlarına yönelik verilerini yayınladı. Yayınlanan yeni veriler, önceki anekdot raporlarının yanı sıra Advancing Automation Derneği’nden (A3) gelen verileri doğruluyor.

Küresel pazarda en büyük payı yüzde 58 ile Çin aldı. ABD’de ise artışlar sadece yüzde 6 ile sınırlı kaldı. En güçlü büyüme sektörleri metal endüstrisi, elektronik endüstrisi ve biraz da şaşırtıcı bir şekilde gıda endüstrisi oldu.

Otomasyon, gıda endüstrisinde gıda hazırlama ve dağıtımını otomatikleştirmek için Domino’s ve Miso Robotics gibi şirketler ile fast food pazarında giderek büyüyen bir trend haline geldi. Gıda şirketleri, otomasyon ve robotik ile çalışan maliyetlerini azaltıyor.

Özellikle Avrupa’nın kendi markalarının üretim merkezlerini Asya’dan kendi ülkelerine taşımak için başlattığı robotikleşme süreci, Çin’in de bu alana yoğunlaşmaya başlamasıyla sekteye uğruyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>