Enerji ve temiz teknoloji konulu en büyük startup etkinliği PowerUp! yarışmasını ENLİL kazandı

0

Orta ve Doğu Avrupa’nın enerji ve temiz teknoloji konulu en büyük startup etkinliği olan PowerUp! Yarışması’nın Türkiye Finali düzenlendi

Türkiye’nin 10 farklı şehrinden 36 startup’ın başvuru yaptığı PowerUp 2019 Türkiye finallerinde 4 farklı şehirden 8 startup sahne aldı. Türkiye enerji sektörünün önde gelen kurum temsilcilerinden oluşan jüri, Deveci Tech’i birinciliğe layık gördü. ENLİL, 21 Mayıs’ta Polonya, Krakow’da düzenlenecek Büyük Final’de birincilik ödülü için PowerUp!’ın düzenlendiği diğer 14 Avrupa ülkesinin birincileri ile yarışacak. 

Diğer kazananlar EVANA ve D.R.E.A.M

EIT InnoEnergy tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen PowerUp! Yarışması’nın, Türkiye finali, Sabancı Üniversitesi tarafından, EnerjiSA ve Borusan EnBW Enerji sponsorluğunda 25 Nisan’da Kolektif House Levent’te gerçekleşti.Yarışmada jüri üyeleri tarafından birinciliğe layık görülen Deveci Tech ekibinden Kemal Şengüler projeleri ve kazandıkları birincilikle ilgili şunları söyledi; İlk günden bu yana hem ülkemiz hem de dünya genelinde temiz enerji teknolojilerinin yaygınlaşması adına çalışıyoruz ve bu amaçla da geliştirdiğimiz ENLİL ürünü, ilk defa İstanbul’da devreye alındı ve global bazda çok ciddi ilgi uyandırdı. Bu amaçla da ENLİL’i global pazarlara taşımak için bize faydası olabilecek her kurum ve organizasyonla işbirliği yapmaya gayret ediyoruz.”  İstanbul’da düzenlenen Türkiye Finali’nde ikincilik ödülünün sahibi, yaşam alanları için akıllı ısıtma üniteleri geliştiren EVANA olurken; enerji dağıtım sektörleri için yapay zekâ destekli talep yönetim teknolojileri geliştiren D.R.E.A.M – Onur Enerji ekibi üçüncülük ödülünün sahibi oldu. 

Son 14: Impact’19’da PowerUp! büyük finali

Power Up! Türkiye Finalini kazanan DeveciTech diğer 14 ülke finallerinin kazananları ile birlikte, 50 bin Euro birincilik ödülü ve 150 bin Euro’ya varan finansman desteğine erişim imkânı sunan InnoEnergy’nin prestijli Highway hızlandırıcı programına katılma şansı için 21 Mayıs’taki büyük finalde yarışacak. 5. PowerUp! Yarışması’nın galibi, Orta ve Doğu Avrupa’nın en önemli etkinliklerinden biri olan Impact’19 kapsamında, 21 Mayıs’da Polonya, Krakow’da seçilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>