EngageYa Türkiye yerel ofisini açtı!

0

Native reklamcılık platformu EngageYa (Engage Your Audience) Türkiye’de yerel ofisini açtı. EngageYa, yalnız güçlü algoritma tabanlı öneri motoru ile değil, aynı zamanda native widget’leri ile doğrudan ve programatik satın almaya dayalı reklamverenlerin bütçelerini kolayca birleştirme ve yönetme olanağı sağlayarak, premium yayıncıları ve medya satın alma ajanslarını güçlendiren benzersiz SaaS platformu çözümü ile tanınıyor.

EngageYa, her ay 10’dan fazla coğrafyada doğrudan en üst sıralardaki web sitelerinden gelen, yaklaşık 10 milyarı Türkiye’den olmak üzere 40 milyardan fazla gösterimi yönetiyor. NTV, ShiftDeleteNet, Habertürk, Listelist, Bloomberg, Sporx, CNN, CondeNast gibi web siteleri, okuyucularının bağlılığını sağlamak ve gelirlerini aydan aya artırabilmek için EngageYa widget’lerini kullanıyor.

2017 yılının başında EngageYa, daha önce Genart Medya bünyesinde Twitter’ın Türkiye Satış Direktörü olarak görev yapan İlter Avcı’yı Ülke Müdürü olarak atayarak, ajans ve doğrudan satış ekibi, operasyon ve ürün müdürleri istihdamı ile Türkiye ekibini büyüttü. EngageYa, yerel ofis ve profesyonel ekip üyeleri sayesinde GroupM, Zer, Vivaki, Carat, United People gibi önde gelen ajanslarla da güçlü iş birlikleri kurarak Türkiye’de aktif olan global ve yerel markalara hizmet vermeye başladı.

EngageYa’nın önümüzdeki dönem için ana hedefi, kullanıcıların etkileşimini artırmak ve native kampanyalarından yeni gelir yaratmak üzere web sitesi alanlarının akıllı kullanımını sağlayarak yayıncılara ve medya ajanslarına üstün içerik tabanlı çözümler sunmak olacak.

Teknolojisi ve iş operasyonları sayesinde odaklı ve hızla büyüyen EngageYa, 2015-2017 dönemi için trafik ve gelir hedeflerini aşıp, önde gelen yerel yayıncılardan oluşan ve hızla büyüyen bir ağ da kurdu. EngageYa Türkiye’ye ve dünyaya teknoloji tabanlı farklı çözümler getirdikçe, bu tür ağların sayısının artması da planlanıyor.

EngageYa’nın teknolojisi native alanında meydan okuyacak

Markalar ve reklamcılar, native reklamcılığın ne kadar güçlü olduğunun farkına varırken, EngageYa da salt performans faaliyetlerine değil, aynı zamanda ölçülebilir marka farkındalığı faaliyetlerine de odaklanıyor. Bu bağlamda, markalar ile kitleleri arasında doğru, ölçülebilir cazip içerik pazarlama çözümleri sunuyor.

EngageYa, faaliyetlerini gerçekleştirirken marka güvenliği ve şeffaflığın yanında kişiselleştirme, ölçülebilirlik ve marka görünürlüğünü de ön plana çıkarıyor.

EngageYa, her zaman yayıncı ve reklamveren ihtiyaçlarını uyumlu hale getiren yeni katma değerli çözümler getirerek native reklam alanına meydan okumanın yollarını da arıyor.

EngageYa, dört yeni ürününü tanıttı

2017 yılı içinde yeni tanıtılan ürünleri arasında olan Native Video, Sponsorlu Makaleler (Advertorial) ve Native Mobile SDK (Mobil IOs/Android Uygulamalar İçin Yazılım Geliştirme Kiti), High Impact Native formatları henüz kullanılmayan yayıncı varlıklarından faydalanılarak gelir elde edilmesi ve yerel-küresel kitlelerle iletişim kurulması için gerekli ölçeklenebilir çözümler sunuyor.

EngageYa, önümüzdeki aylarda daha fazla native içerik çözümleri tanıtacak ve hem yayıncılara hem de reklamverenlere SaaS platformu ile ileri teknoloji tabanlı çözümler sunacak.

Çeşitli analitik araçlar üzerinden içerik önerme alanında teknolojik üstünlüğünü kanıtlayan EngageYa ürünleri, içerik sağlayıcılara; sitede geçirilen süre, düşük çıkma oranı, yüksek kullanıcı etkileşimi gibi önemli faydalar sunmaya devam edecek.

Native reklamlar, 2021’de reklamcılık gelirlerinin yüzde 70’ini oluşturacak

Business Insider’a göre native reklamlar 2021’de tüm reklamcılık gelirinin yüzde 70’ini oluşturacak. ABD’de native reklamcılık gelirlerinin 2018’de 21 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Native reklam harcamalarının önde gelen alanları ise sosyal medya olarak gösteriliyor.

En hızlı büyüyen segment ise gelecek iki yılda yüzde 200’den fazla büyümesi beklenen native-display alanlar olacak. Türkiye’de ise IAB Türkiye’nin açıkladığı 2017 yılı ilk 6 ay verilerine göre, dijital reklam yatırımlarında 2016’nın aynı dönemine oranla en yüksek büyüme oranının native ve video reklamcılıkta olduğu görülüyor.

Emin Çitak

Uzun süredir internet editörlüğü yapan Emin, teknoloji ve iş dünyası üzerine yazılar yazıyor. IoT ve makine öğrenme konuları hakkında araştırma yapmayı seviyor ve genelde bu konular hakkında makaleler hazırlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>