Enuygun.com 6 Ayda 1,5 Milyon Uçak Bileti Sattı

0

Kullanıcılarına diledikleri rotada en avantajlı uçak biletlerini sunan Enuygun.com, yılın ilk 6 ayında 1,5 milyonu aşkın uçak bileti satışı gerçekleştirdi. 320 bini aşkın bilet ile en çok haziran ayında satış yapan Enuygun.com, yılın ilk yarısına ait satış verilerini geçen yılın aynı dönemiyle kıyasladığında yüzde 150 büyüme kaydetti.

4 bini aşkın rota ilgi gördü

Ocak-Haziran 2016 tarihleri arasında 4 bini aşkın rota için uçak bileti alanlar, Türkiye’den Çin ve Avustralya’ya kadar pek çok noktaya seyahat gerçekleştirdi. Aralarında Canberra–Ankara, Melbourne–İstanbul, Guangzhou–İstanbul gibi rotaların yer aldığı listede Shanghai–Denizli ve Urumçi–İstanbul rotaları da dikkat çekti.

Yazın gelmesiyle uçakla seyahat taleplerinde yoğun artış yaşanıyor. Bu doğrultuda, aylık ziyaretçi ortalamasını 7,5 milyondan 8 milyon kişiye çıkaran Enuygun.com’u yaz sezonunun sadece ilk iki ayında, kış-ilkbahar dönemine kıyasla aylık yüzde 61 oranında daha fazla kişi ziyaret etti.

Kullanıcılar yazın ilk iki ayında yurt dışında en çok Bakü’ye bilet alırken, Bakü’yü Odessa, Armsterdam, Paris, Kiev, Düsseldorf, Frankfurt, Berlin, Erbil ve Tiflis takip etti. Enuygun’un analizine göre yurt içi uçak bileti taleplerine bakıldığında ilk sırada; resmi rakamlara göre Türkiye nüfusunun yüzde 18,6’sını oluşturan ve yaklaşık 15 milyon kişinin ikamet ettiği İstanbul yer aldı. İstanbul’u diğer büyük illerimizden İzmir ve Adana takip etti. Yazın ülkemizin popüler tatil lokasyonlarından olan Antalya ve Bodrum, bu sıralamada dördüncü ve beşinci konumda bulunurken, sezonsal bilet satışı yoğunluğu sıralamasında ise en çok bilet alınan ilk iki yer olarak da dikkat çekti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>