Techinside Google News
Techinside Google News

Epson satışlarını artırdı

Epson’ın toplam satış hacmi bir önceki mali yıla göre yüzde 22.5 artışla 9.8 milyar dolara ulaştı.
- Advertisement -

Japon mali yıl takvimine göre Mart sonu kapanan son yıl için Epson’un açıkladığı net gelir 813 milyon dolar. Yazıcı ve projektör teknolojilerinin dünya devi markanın toplam satış hacmi ise bir önceki mali yıla göre yüzde 22.5 artışla 9.8 milyar Dolar’a ulaşmış durumda. Fütüristlere göre birkaç yıl içerisinde ‘kağıtsız ofis ve ev’ döneminin başlayacağı inanışının aksine, ana iş kategorisi olarak ink jet yazıcılar üzerine çalışan Epson’un borsa hisselerindeki son dönem artışı ise yüzde 19 ki; Goldman Sachs Grubu analistlerinden Toshiya Hari Amerikalı yatırımcılardan bir yazıcı markasında bu kadar yükselişin şaşırtıcı olduğuna dair telefonlar aldıklarını belirtiyor.

 3 Boyutlu baskı popülerleşse de 2 boyutlu baskı alanı halen çok önemli

Birçok markanın 3 boyutlu baskı alabilen modeller üzerine yoğunlaştığı bir dönemde; dünyanın en büyük ink jet yazıcı üreticisi Epson Dünya Başkanı Minoru Usui yaptığı açıklamada 2 boyutlu baskının halen çok önemli olduğunu ve bu segmentte ciddi fırsatlar bulunduğunu belirtti.

Şu anki teknolojiyle çok limitli materyalle üretim sağlayabilen 3D yazıcıların sadece plastik oyuncaklar ve benzeri ürünler üretmeye yaradığının altını çizen Usui; “Endüstriyel platformda işe yarayacak ürünler üretmediğimiz müddetçe ilk 3D yazıcımızı tanıtmayı düşünmüyoruz. Bu da ortalama beş yıl demek” dedi.

Akıllı bileklik Mart 2015’e kadar satışta olacak

Giyilebilir teknolojinin önemli ve iyi bir alan olduğuna inandıklarını belirten Epson Dünya Başkanı Minoru Usui akıllı gözlük ve bileklikler üzerine çalıştıklarını belirtti. Epson, kalp atışını ölçen ve kullanılan diğer ölçüm monitörlerinden farklı olarak göğse yapıştırılan bantların kullanılmayacağı bilekliği Mart 2015’e kadar piyasaya sürecek. Epson Moverio akıllı gözlükler ise yazılım odaklı testlere tabi tutuluyor. Fransa’daki ünlü Louvre Müzesi Epson Moverio gözlüklerini müze ziyaretçilerine bilgi akışında kullanıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:02:43

Nvidia çip sektöründe lider oldu!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir