Eren Bali’nin Carbon Health’ine 30 milyon dolar yatırım geldi

0

Udemy ile eğitim dünyasında online değişime imza atan Eren Bali, Carbon Health ile aynı değişimi sağlıkta da başarmayı hedefliyor

Udemy isimli girişimiyle tanıdığımız Eren Bali’nin yeni girişimi Carbon Health’e 30 milyon dolar yatırım geldi. Carbon Health hasta ve doktorları bir araya getiren bir girişim. Yani, hastaların mobil cihazlarından randevu alabilmesi, ödeme yapabilmesi ve test sonuçlarını-raporlarını takip edebilmesine yarıyor.

Carbon Health yatırımla ABD’ye yayılmak istiyor

Medcitynews’da yayımlanan habere göre, bu yatırım Carbon Health’in B serisi yatırımı oldu. Brookfield Growth Partners liderliğindeki yatırımcılar arasında DCVC, Flatiron Health , Clover Health, Builders VC, Bullpen Capital, Javelin Venture Partners ve Two Sigma Ventures yer alıyor. Anlaşma gereğince Brookfield Growth Partners Genel Müdürü Josh Raffaelli de yönetim Carbon Health’in yönetim kuruluna girdi.  Bu arada, Brookfield Growth Partners’ın emlak, yenilenebilir enerji, altyapı ve özel girişim sermayesi gibi alanlara yoğunlaştığını not edelim.

Carbon Health halihazırda San Francisco Bay Area bölgesinde yedi klinik ile çalışıyor. Girişim aldığı yatırımla Kaliforniya’ya ve ülkenin tamamına yayılmayı hedefliyor. Carbon Health CEO’su Eren Bali, yatırıma ilişkin yaptığı değerlendirmede, şu an 15 klinikle görüşme halinde olduklarını söylüyor. Bali, birkaç yıl içinde 40-50 noktada ölçeklenmeye başlayacaklarını sözlerine ekliyor.

Girişimin aldığı yatırım 36,5 milyon dolara ulaştı

Crunchbase’deki verilere göre, Carbon Health, Aslanoba Capital’den Mayıs 2016’da tohum aşamasında 2,3 milyon dolar yatırım aldı. Girişim ayrıca Mart 2017’de Aaron Patzer liderliğindeki sekiz yatırımcıdan 4 milyon 200 bin dolar yatırım almayı başardı. Böylece Carbon Health toplamda 36,5 milyon dolar yatırıma ulaşmış oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>