Ericsson 10.000 çalışanını işten çıkardı!

0

Ericsson

Ericsson kötü geçen 2017 yılının ardından radikal bir karar ile 10.000 çalışanını işten çıkardı. Ericsson, ar-ge yatırımlarını artırabilecek.

Ericsson büyük çaplı işten çıkarma yaptı

2017 yılının 4. çeyrek sonuçlarını açıklayan Ericsson, büyük çaplı bir işten çıkarma yaptığını duyurdu. Şirketin CEO’su Börje Ekholm, “Verimliliği artırmak için dördüncü çeyrekte 10.000 çalışanı ve dış işgücünü net bir şekilde azalttık” açıklamasını yaptı.

Ekholm, 2016’daki 222,6 milyar SEK’tan (İsveç Kromu) 2017’de 201,3 milyar SEK’e düşen net satışlar ile oldukça zor bir dönem yaşadıklarını belirtti. Mali açıdan toparlanmak için ilk olarak çalışanlarının bir kısmı ile yollarını ayıran şirket, önemli yatırımlar yapmaya devam edecek. Özellikle Ar-Ge bölümüne yapılan yatırımların artacağı belirtiliyor.

Ekholm, geleceğe yönelik olarak, 5G’de AR-GE’ye devam edeceklerine işaret etti. 5G alanında yaptığı öncü çalışmalar ile şirketin gelirlerini tekrar eski seviyelerine ulaştırabileceği öngörülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>