Ericsson 5G abone sayısı hedefini belirledi

0

Ericsson 5G abone sayısı

Ericsson 5G abone sayısı hedefini duyurdu. 2021 yılı sonuna kadar Ericsson 660 milyon aboneye ulaşmayı hedefliyor.

Ericsson 5G abone sayısı için hedefini açıkladı

İsveçli Ericsson, Çin ve Kuzey Amerika’da beklenenden daha güçlü talebe atıfta bulunarak, 5G mobil abonelikleri için küresel tahminini bu yılın sonuna kadar 660 milyona yükseltti.

Daha önce 580 milyon abonelik öngören telekom ekipmanı üreticisi, 2027’nin sonunda 4.4 milyar 5G aboneliği beklediğini ve o sırada tüm mobil aboneliklerin neredeyse yarısını oluşturduğunu söyledi. Ericsson iki yılda bir yayınladığı Mobilite Raporunda, Çin ve Kuzey Amerika’daki güçlü talebin kısmen 5G cihazlarının fiyatlarındaki düşüşten kaynaklandığını söyledi.

5G, 2027’de abonelikler açısından baskın mobil erişim teknolojisi haline gelecek olsa da Ericsson, 4G aboneliklerinin 2021’in 4. çeyreğinde zirveye ulaşacağını ve ardından abonelerin 5G’ye geçişiyle birlikte düşüşe geçeceğini öngörüyor.

Çinli Huawei ve Finlandiyalı Nokia ile rekabet eden Ericsson, 2027’de dünya nüfusunun yüzde 75’inin 5G kapsama alanına erişeceğini ekledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>