Ericsson 5G hız rekoru kırdı

0

Ericsson 5G hız rekoru

Ericsson, 5G alanında öncü çalışmalar yapmaya devam ediyor. Ericsson 5G hız rekoru kırarak, bu alanda ismini bir kez daha günde getirdi.

Ericsson 5G hız rekoru

İsveç merkezli Telekom devi Ericsson, 5G sektöründe dünyanın önde gelen firmaları arasında yer alıyor. 5G’nin yayılması için yoğun çalışmalar gösteren Ericsson, bu kez 5G’de hız rekoru kırdı.

Ericsson, 4.3 Gbps ile 5G testlerinde en yüksek hıza ulaşmayı başardı. Böylelikle Huawei’yeait olan 2.92 Gbps’lik hız rekoru geçilmiş oldu.

Ericsson’un bu hız için Snapdragon X55 5G Modem-RF sistemini kullandığı belirtiliyor. Ericsson’un ulaştığı bu hız limitiyle, 1 saatlik UHD çözünürlüklü veya 4K bir içeriğin 14 saniye gibi çok kısa bir sürede indirilebileceği belirtiliyor.

Ericsson’dan Per Narvinger, şirketlerinin 5G üzerinden en iyi kapasite ve veri hızlarını sğalamak için çalıştıklarını söylüyor. Narvinger, bu alanda test ettikleri 8CC çözümlerinin aynı zamanda yeni iş fırsatları doğuracağını da belirtiyor.

Ericsson yaptığı çalışmalarla, 5G alanında adından daha sık söz ettirecek gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>