Ericsson 5G için destek aldı

0

Ericsson 5G

Ericsson 5G çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken finansman haber ile gündeme geldi. Ericsson 5G çalışmaları için farklı kuruluşlar tarafından yaklaşık 400 milyon dolarlık kredi aldı.

Ericsson 5G çalışmaları

Ericsson, 5G Ar-Ge çalışmalarını ilerletmek için Nordic Investment Bank’tan 220 milyon dolar, AB Svensk Exportkredit’den 150 milyon dolar destek aldı. Fonlar, Ericsson’un 5G, mobil ve nesnelerin interneti araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) faaliyetlerini desteklemek için kullanılacak.

Ericsson CTO’su Erik Ekudden konuyla ilgili olarak: “Önümüzdeki yıllarda, 2020 yılındaki önemli dağıtımlarla birlikte dünyada 5G şebekelerinin yaşama geçeceğini göreceğiz. 2023 yılının sonuna kadar 1 milyar 5G abonesi olacağına inanıyoruz” dedi.

Ericsson, sadece bu ay içinde, Deutsche Telekom ve Verizon mobil taşıyıcıların 5G şebekelerini kurmak üzere görevlendirildi. Ayrıca AT & T, Texas ve Japonya’daki KDDI ile denemeler yaparak Avustralya hükümetinin 5G çalışma grubuna katıldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>