Ericsson 5G merkezi kuruyor

0

Ericsson 5G

Ericsson 5G yazılım geliştirme merkezini ABD’de kuruyor. Bu merkezde Ericsson, son teknolojilere yönelik ar-ge çalışmaları yürütecek.

Ericsson 5G merkezi ile ar-ge çalışmaları yapacak

Ericsson, ABD merkezli 5G operasyonlarına daha fazla yatırım yapacağını ve bu yıl yeni bir yazılım geliştirme merkezi açmayı planladığını duyurdu. Yeni merkez, baseband geliştirmeye odaklanacak ve açıldığında 200’den fazla yazılım mühendisini istihdam edecek. Böylelikle dijitalleşme sürecinin en önemli adımı olan ağ bağlantılarında öncü şirketlerden biri olmaya çalışacak.

Ericsson tarafından yapılan açıklamada, bu tesis ve çalışanların Ericsson’un 5G yazılım geliştirmesini daha da güçlendireceği belirtildi.

Ericsson ayrıca, bu yılın sonunda Kuzey Amerika bölgesinde 100 uzman istihdam ederek yapay zeka ve otomasyon çalışmalarına daha fazla yatırım yapmayı planlıyor. Ericsson 5G, mobil ve IoT ar-ge faaliyetlerini desteklemek için Aralık ayında 370 milyon dolar ayırmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>