Ericsson Apple’a patent davası açtı

0

Ericsson Apple

Ericsson Apple’a patent davası açtı ve iki şirket mahkemelik oldu. 5G patentlerinin izinsiz kullanımını içeren dava, Apple’ı zor durumda bırakacak.

Ericsson Apple’a ava açarak mahkemelik oldu

İsveçli Ericsson, iPhone’larda 5G kablosuz patentlerinin kullanımı için telif ödemesi konusunda Apple’a karşı bir dizi patent ihlali davası açtı.

Her iki şirket de, ilk olarak 2015’te yapılan telekom patentleri için yedi yıllık bir lisans sözleşmesinin yenilenmesi konusundaki müzakereler başarısız olduğu için ABD’de zaten birbirlerine dava açtılar.

Ericsson ilk olarak Ekim ayında Apple’ın telif oranlarını uygunsuz bir şekilde düşürmeye çalıştığını iddia ederken, iPhone üreticisi Aralık ayında İsveç şirketini patentleri yenilemek için “güçlü taktikleri” kullanmakla suçlayarak dava açmıştı.

Ericsson’dan bir sözcü, “Önceki anlaşmanın süresi dolduğundan ve yeni bir lisansın şartları ve kapsamı üzerinde anlaşmaya varamadığımızdan, Apple artık teknolojimizi lisanssız kullanıyor” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>