Ericsson Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksine yeniden girdi

0

Ericsson Dow Jones

Her yıl hazırlanan Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksinin (DJSI) sonuçları 13 Kasım 2020 tarihinde açıklandı. Ericsson, kendi endüstri grubunda en üst sıralarda yer alan şirketlerden biri oldu: Teknoloji, donanım ve ekipman. DJSI değerlendirmesi ayrıca Ericsson’ın çevresel anlamda güçlü performansının devam ettiğini gösterdi.

Johnson: Sürdürülebilirlik yolculuğumuz devam ediyor

1999 yılında hazırlanmaya başlanan DJSI, en büyük ve önde gelen sürdürülebilirlik odaklı, halka açık şirketleri izleyen dünya genelindeki ilk endekslerden biridir. DJSI, uzun vadeli ekonomik ve ESG faktörlerine dayalı olarak hazırlanan S&P Küresel Kapsamlı Pazar Endeksindeki en büyük 2.500 şirketin ilk yüzde 10‘unu temsil ediyor.
Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Sorumluluktan Sorumlu Başkan Yardımcısı Heather Johnson, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Ericsson olarak, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endekslerine yeniden girmekten büyük mutluluk duyuyoruz. İçinde bulunduğumuz sektörde yine en sürdürülebilir şirketlerden biri olarak gösterildik. Bu, sürdürülebilirliğe ve kurumsal sorumluluğa olan uzun vadeli bağlılığımızın gerçek bir etkiye sahip olduğunun ve paydaşlarımız tarafından kabul edildiğinin kanıtı olarak büyük önem taşıyor. Sürdürülebilirlik yolculuğumuz devam ediyor ve iş ortaklarımız, müşterilerimiz ve elbette çalışanlarımızla başarıya ulaşmada kritik önem taşıyan güçlü işbirliklerine devam edeceğiz.”

Ericsson, Wall Street Journal tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan Dünyanın En Sürdürülebilir Şekilde Yönetilen 100 Şirketi (100 Most Sustainably Managed Companies in the World) listesinde 12’inci sırada yer aldı. Bu sıralama, halka açık olarak faaliyet gösteren 5.500‘den fazla şirketin iş modelleri, inovasyon, sosyal ve ürünle ilgili harici etkenler, çalışanlar, işyeri ortamı ve çevreye dayalı olarak değerlendirilmesiyle hazırlandı.
DJSI/Kurumsal Sürdürülebilirlik Değerlendirmesi hakkında daha fazla bilgiyi buradan alabilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>