Ericsson ile Samsung davalık oldu

0

Ericsson ile Samsung

ABD’de Ericsson ile Samsung arasında ipler gerildi. Patent anlaşmazlığı nedeniyle Ericsson, Samsung hakkında şikayetçi olarak dava açtı.

Ericsson ile Samsung cephesi geriliyor

Patent konusunda teknoloji sektörünün en başarılı şirketleri arasında yer alan Ericsson, birçok patente sahip. Bu nedenle Samsung gibi dev şirketler, yeni teknolojilerde Ericsson ile müzakere etmek durumunda kalabiliyor.

Ancak patent anlaşmaları konusunda Ericsson, Samsung ile bu kez orta yolu bulamadı. Ericsson, patent anlaşmaları iyi niyetle müzakere edilmediği gerekçesiyle bir dava açtı. Ericsson, Samsung’un taahütleri yerine getirmediği ve ilgili ödemeler konusunda iyi niyetli bir pazarlıkta bulunmadığı gerekçesiyle mahkemeye başvurdu.

Samsung ile Ericsson arasında yaşan bu gerginlik ilk değil. Daha önce ikili 2021 yılında mahkemelik olmuş ve 2014 yılında kendi aralarında anlaşmaya varmıştı. Anlaşma kapsamında Samsung, Ericsson’a 650 milyon dolarlık ödeme yapmıştı. Bu seferki patent anlaşmazlığı konusunda Samsung ile Ericsson arasında benzer bir durumun yaşanıp yaşanmayacağı ise şimdiden merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>