Ericsson Latin Amerika başkanını atadı

0

Ericsson Latin Amerika

Ericsson Latin Amerika başkanı olarak Dienstmann’ı atadı. Dienstmann Latin Amerika’da 5G stratejisine liderlik edecek.

Ericsson Latin Amerika başkanı olarak Dienstmann’ı seçti

Teknoloji ve iletişim firması Ericsson, Latin Amerika’nın güneyindeki operasyonlarının yeni başkanı olarak Rodrigo Dienstmann’ı duyurdu.

Dienstmann, yeni görevinde şirketin Brezilya, Arjantin, Şili, Peru ve Uruguay’daki işlerini yönetecek. Yönetici doğrudan şirketin Avrupa ve Latin Amerika bölgesi başkanı Arun Bansal’a rapor verecek. Ericsson’a katılmadan önce Dienstmann, yazılım geliştirme ve operasyon firmaları Mobicare ve Akross’ta üst düzey görevlerde bulundu. Bundan önce Brezilya’nın en büyük telekomünikasyon operatörü Vivo’da operasyon direktörü olarak görev yaptı ve Cisco Brezilya’da CEO olarak görev yaptı.

Kasım 2019’da Ericsson, Brezilya’da 2020-2025 dönemi için 5G araştırma, geliştirme ve üretime 514 milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu. Mart ayında şirket, yerel ve bölgesel talebi karşılamak için Brezilya’da 5G radyolar için ilk üretim hattını başlattı.

Ayrıca Ericsson, Brezilya hükümetinin, Brezilya’nın yaklaşmakta olan 5G açık artırması etrafındaki süreci hızlandırmayı amaçlayan bir dizi uluslararası ziyaret sırasında ziyaret ettiği şirketler arasındaydı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>